نوع خبر 
 
 
حجت الاسلام علی یوسفیان: توبه و خالی کردن دل از اثرات گناه یکی از مهم ترین کارکردهای ماه مبارک رمضان است

حجت الاسلام علی یوسفیان در جمع کارکنان و اعضای هیات علمی واحد در نمازخانه مرکزی مجتمع طی سخنانی با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان افزود: باید خداوند متعال را شاکر باشیم که در این ماه روزه را برای همه ما مسلمانان از واجبات قرار داده تا موجب تقرب بیش از پیش به خدا باشیم و از فیوضات معنوی این ماه بهره مند شویم
.

حجت الاسلام یوسفیان در ادامه ماه مبارک رمضان را ماه رحمت و نزول برکات عنوان کرد و بیان داشت: رحمت خداوند در ماه مبارک رمضان شامل حال کسانی خواهد شد که بتوانند نفس خود را مهار کنند و ایمان و باورهای دینی خود را تقویت کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه، یکی از فضایل ماه مبارک رمضان را بخشیده شدن گناهان دانست و خاطرنشان کرد: مهمانی بی نظیر رمضان را کسانی درک می کنند که از قبل خود را برای حضور در این ضیافت بزرگ آماده کرده باشند.

 حجت الاسلام یوسفیان یکی دیگر از فضیلت این ماه را قرار گرفتن ایام شهادت حضرت علی(ع) دانست و افزود: مقدرات انسان ها در این ماه و در شب های قدر تقدیر می شود که امیدوارم با یاری خداوند متعال همه این توفیقات ما را نیز شامل گردد.

یوسفیان در ادامه با بیان اینکه ماه رمضان افضل ترین ماه ها  است گفت: در روایات و آیات متعدد در خصوص فضیلت های ماه مبارک رمضان خصوصیات و نکاتی ذکر شده است که استثناء بوده و در ماه های دیگر شاهد چنین ویژگی هایی نمی باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه توبه و خالی کردن دل از اثرات گناه یکی از مهم ترین کارکردهای ماه مبارک رمضان است افزود: هر کس به اندازه لیاقت و صفای باطنش از برکات ماه مبارک رمضان استفاده می کند و شایسته است مؤمنان خودسازی را در این ماه سرلوحه کار خود قرار بدهند.

وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به روایتی در خصوص در بند بودن شیطان در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: شیطان بیرون در ماه مبارک رمضان در بند قرار می گیرد و ما نیز باید شیطان درون خود را سرکوب و از بین ببریم.

گفتنی است حجت الاسلام یوسفیان در ایام ماه مبارک رمضان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر به ایراد سخنرانی می پردازد.    سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴  ۹:۴۶

آخرين تاريخ بازديد : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶  ۶:۴۷:۵۹
تعداد بازديد از اين خبر : 580
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز اطلاعات، آمار و رایانه واحد یادگار امام خمینی(ره) می باشد.